25. Pendelur, nyrenässans, omkring år 1900

Mahogny. Med mässingsdekorer och svarvade knoppar. Krönet med lejonmascaron. Nedtill med plakett. Urverk Gustaf Becker. Nedre del med fanerskador, mindre dekorskador. (H.125)

Varunr 144503

23 Februari 2014

Klubbslag16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK 7 400 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK

4 600 SEK2014-02-23 11:58
4 500 SEK2014-02-22 18:33
4 400 SEK2014-02-22 15:31
2 000 SEK2014-02-20 20:49
1 400 SEK2014-02-13 15:46
300 SEK2014-02-20 20:10
100 SEK Startpris

2014-02-23 Stadsauktion, Söndag 23 februari Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms