38. Bonadsmålning på väv, 17/1800-tal

Med bibliska scener och text bl.a. "Bär sitt kors döm af pillatus ställd för Herodes .........". Färgbortfall, veck, ställvis med lagningar, övre kant med hårt slitage. (56x200)

Varunr 145571

23 Februari 2014

Klubbslag16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK 4 700 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK

4 200 SEK2014-02-23 11:59
4 100 SEK2014-02-23 10:05
3 000 SEK2014-02-23 00:29
2 200 SEK2014-02-22 23:05
200 SEK2014-02-20 23:06
100 SEK Startpris

2014-02-23 Stadsauktion, Söndag 23 februari Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms