41. Bordslampa, Empir-stil, Frankrike, 1800-tal

Förgylld och svartpatinerad mässing. Rund fot med dekor av blad och pärlbård. Stomme uppburen av tre fötter. Ytslitage. Ursprungligen ljusstake. (H.exkl. skärm 27)

Varunr 145706

23 Februari 2014

Klubbslag17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK 2 500 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK

2 500 SEK2014-02-23 10:54
2 400 SEK2014-02-23 11:31
2 000 SEK2014-02-23 11:26
1 100 SEK2014-02-21 18:04
900 SEK2014-02-21 08:51
400 SEK2014-02-20 19:54
125 SEK2014-02-20 20:25
100 SEK Startpris

2014-02-23 Stadsauktion, Söndag 23 februari Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms