27. Smörask i porfyr, omkring 1800-talets mitt

Rund form. Lockknopp i förgylld mässing i form av blomma. Locket med kantlagning, naggar. (Diam.12,5)

Varunr 134666

6 April 2014

Klubbslag24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK 5 200 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK

5 200 SEK2014-04-06 09:27
5 100 SEK2014-04-05 12:39
3 400 SEK2014-03-21 16:51
100 SEK Startpris

2014-04-06 Stadsauktion, Söndag 6 april Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms