41. Speldosa, troligen Schweiz/Tyskland, omkring år 1900

Bemålade sidor. Locket fanerat med inläggningar. Nyckelskylt i ben. Fodralnyckel saknas. Ytslitage, mindre fanersläpp, spelverket ej komplett. (H.14, L.49, Dj.21)

Varunr 148747

3 Augusti 2014

Klubbslag28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK31 00 SEK32 00 SEK 600 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK

600 SEK2014-07-30 18:53
550 SEK2014-08-01 11:58
125 SEK2014-07-31 12:18
100 SEK Startpris

2014-08-03 Stadsauktion, Söndag den 3 augusti 12:00, Borlänge

Visning lördag 11-14:00 söndag 10-12:00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms