41. Speldosa, troligen Schweiz/Tyskland, omkring år 1900

Bemålade sidor. Locket fanerat med inläggningar. Nyckelskylt i ben. Fodralnyckel saknas. Ytslitage, mindre fanersläpp, spelverket ej komplett. (H.14, L.49, Dj.21)

Varunr 148747

3 Augusti 2014

Klubbslag3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK 600 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK

600 SEK2014-07-30 18:53
550 SEK2014-08-01 11:58
125 SEK2014-07-31 12:18
100 SEK Startpris

2014-08-03 Stadsauktion, Söndag den 3 augusti 12:00, Borlänge

Visning lördag 11-14:00 söndag 10-12:00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms