40. Bordspendyl, Empire, Frankrike, 1800-talets början

Brons, delvis förgylld. Krönt med kvinnofigur. Emaljerad urtavla. Nyckel finns. Urtavla med små hårsprickor, mindre ytslitage. (Höjd 46, bredd 17)

Varunr 160740

7 December 2014

Klubbslag14 00 SEK15 00 SEK 6 000 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK

6 000 SEK2014-12-07 10:29
5 800 SEK2014-11-26 14:29
5 400 SEK2014-12-06 00:51
2 900 SEK2014-12-03 22:34
2 700 SEK2014-12-03 18:45
100 SEK Startpris

2014-12-07 Julauktion, Söndag 7 december Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-17.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms