41. Bordstelefon, Elektrisk Bureau, Kristiania, Norge, 1800-talets slut

Fot och front i gjuten metall. Bakstycke i svärtad och bronserad plåt. Baktill märkt Aktieselskabet Elektrisk Bureau Kristiania. Slitage. (Höjd 38)

Varunr 160590

7 December 2014

Klubbslag14 00 SEK15 00 SEK 31 500 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK

31 500 SEK2014-12-06 12:37
31 000 SEK2014-12-07 11:10
28 500 SEK2014-11-24 14:10
20 000 SEK2014-12-04 12:18
3 000 SEK2014-12-03 20:00
2 200 SEK2014-12-03 19:52
1 400 SEK2014-12-03 19:33
100 SEK Startpris

2014-12-07 Julauktion, Söndag 7 december Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-17.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms