52. Träskuren häst, 17/1800-tal

Med spår av bemålning. Undertill med monogram. Enligt uppgift från Orsa. Ett ben senare, lagningar, slitage. (Höjd 22, längd 32)

Varunr 160573

7 December 2014

Klubbslag19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK 6 300 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK

5 200 SEK2014-12-07 11:31
5 000 SEK2014-12-06 17:01
4 600 SEK2014-12-07 11:16
3 800 SEK2014-11-28 15:30
3 800 SEK2014-12-09 06:11
1 600 SEK2014-12-04 13:50
850 SEK2014-12-04 12:39
150 SEK2014-12-03 21:36
100 SEK Startpris

2014-12-07 Julauktion, Söndag 7 december Kl.12.00, Borlänge

Fredag kl.14-17.00 Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms