10. Praktfat i tenn, Barock, 1600-tal

Brätte med profilerad bård. Graverad dekor av lagerkrans, bröllopsmonogram och årtal 1681. Baksida med rosstämpel. Repor, brättet med bulor. (Diameter 51,5)

Varunr 165966

8 Mars 2015 12:00

Klubbslag27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK 10 000 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK

8 400 SEK2015-03-08 11:14
8 200 SEK2015-03-08 10:27
7 400 SEK2015-03-07 20:21
4 200 SEK2015-03-07 23:13
3 500 SEK2015-03-07 18:25
2 200 SEK2015-03-07 14:14
1 400 SEK2015-03-06 17:31
1 300 SEK2015-03-05 22:25
300 SEK2015-03-05 21:34
200 SEK2015-03-05 19:37
100 SEK2015-03-05 19:24
100 SEK Startpris

2015-03-08 Månadsauktion, Söndag 8 mars Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms