32. Väggpendyl, Gustaviansk Stockholmsarbete, 1700-talets slut

Av Jacob Kock, hovurmakare till Gustaf III. Bronserad och förgylld. Dekor av rosor och girlanger. Krönt med urna. Nyckel finns. Ombronserad, mindre färgsläpp. (Höjd 98)

Varunr 166170

8 Mars 2015 12:00

Klubbslag17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK 15 000 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK

15 000 SEK2015-03-08 11:54
14 500 SEK2015-03-08 12:17
13 500 SEK2015-03-08 11:53
12 000 SEK2015-03-08 11:34
8 400 SEK2015-03-08 09:07
6 400 SEK2015-03-06 23:50
5 000 SEK2015-03-06 13:24
2 700 SEK2015-03-06 10:01
2 200 SEK2015-03-05 22:25
200 SEK2015-03-05 21:52
150 SEK2015-03-05 21:12
100 SEK2015-03-05 19:29
100 SEK Startpris

2015-03-08 Månadsauktion, Söndag 8 mars Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms