10. Bouillottelampor ett par, 1800-tal

Mässing och bemålad plåt. Ställbar skärm och ljushållare. Mindre färgsläpp, tennförstärkning, senare bemålning. Enligt uppgift inköpta på auktion vid Ludvika herrgård på 1970-talet.(Höjd 34)

Varunr 171456

10 Maj 2015 12:00

Klubbslag18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK 1 100 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK

1 100 SEK2015-05-07 22:17
1 000 SEK2015-05-07 22:10
100 SEK2015-05-07 21:02
100 SEK Startpris

2015-05-10 Månadsauktion, Söndag 10 maj Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms