12. Slaglåsgevär, Berg, Norrköping, 1700-tal

Betsad träkolv med skuren dekor. Pipa och inläggningar med graverad och förgylld dekor. Signerad. Laddstock saknas, kolven lagad, mindre skador. (Längd 129)

Varunr 176308

23 Augusti 2015 12:00

Klubbslag5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK 4 400 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK

4 400 SEK2015-08-23 11:01
4 200 SEK2015-08-23 07:11
3 400 SEK2015-08-23 07:42
2 400 SEK2015-08-22 15:16
2 200 SEK2015-08-21 12:35
950 SEK2015-08-20 23:03
300 SEK2015-08-20 19:13
100 SEK Startpris

2015-08-23 Månadsauktion, Söndag 23 augusti Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms