10. Stekhuv i silver, Ryssland, 1800-tal

Nicholas och Plinke, St.Petersburg. Kontrollstämplad av Dimitry Ilyich Tverskoy 1840. Oval form. Hänkel med pärlbård och bladdekor. Med graverat emblem av örn och monogram. Invändigt graverad No.30. Mindre repor. (Längd 40, bredd 27, höjd 15, vikt 1600g.)

Varunr 177625

13 September 2015 12:00

Klubbslag16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK 13 500 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK

12 500 SEK2015-09-13 11:58
12 000 SEK2015-09-12 22:54
8 600 SEK2015-09-13 07:46
7 800 SEK2015-09-10 21:59
100 SEK Startpris

2015-09-13 Månadsauktion, Söndag 13 september Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms