8. Dalmålning, allmoge, daterad 1807

Målad av Jufwas Anders Ersson från Ullvi, Leksand. På papper. "Jesus gråter öfwer Jerusalem". Monogramsignerad AES. Färgbortfall, revor, kantskador. (109x127)

Varunr 177994

13 September 2015 12:00

Klubbslag2 00 SEK3 00 SEK 14 000 SEK2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK

8 200 SEK2015-09-11 14:43
8 000 SEK2015-09-11 18:15
3 000 SEK2015-09-11 12:06
550 SEK2015-09-11 00:12
100 SEK Startpris

2015-09-13 Månadsauktion, Söndag 13 september Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms