23. Träskuren häst, allmoge, 1800-tal

På konturerad sockel. Torrspricka, mindre avslag. Proveniens Perjons Per Erikssons etnologiska museum i Dala-Floda. (Längd 17, höjd 19)

Varunr 188763

10 Januari 2016 12:00

Klubbslag22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK 6 200 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK

6 200 SEK2016-01-10 10:18
6 000 SEK2016-01-10 11:23
1 900 SEK2016-01-10 00:13
1 000 SEK2016-01-07 23:38
200 SEK2016-01-06 13:55
100 SEK2016-01-06 09:52
100 SEK Startpris

2016-01-10 Månadsauktion, Söndag 10 januari Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms