51. Vas, "Flickan och Duvan", Edwin Öhrström för Orrefors

Blått och glas. Med dekor av kvinnoansikte och fågel. Signerad Orrefors Ariel nr 423-E6 Edwin Öhrström. Mindre beläggningar, 2st. stötskador. (Höjd 19)

Varunr 195347

3 April 2016 12:00

Klubbslag9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK 5 000 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK

5 000 SEK2016-04-03 10:23
4 800 SEK2016-04-03 11:48
3 000 SEK2016-04-02 19:59
2 200 SEK2016-04-02 00:29
1 000 SEK2016-04-01 17:15
500 SEK2016-04-01 16:06
150 SEK2016-04-01 13:41
100 SEK2016-03-31 22:51
100 SEK Startpris

2016-04-03 Månadsauktion, Söndag 3 april Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms