7. Bordslampor ett par, Empire, Frankrike, 1820/30-tal

Delvis brännförgylld och mörkpatinerad brons. Med dekor av svanar, kransar och lyror. Ursprungligen oljelampor. (Höjd exklusive fäste 57, total höjd 85)

Varunr 195673

3 April 2016 12:00

Klubbslag8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK 18 500 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK

15 000 SEK2016-04-03 11:58
14 500 SEK2016-04-03 11:51
14 000 SEK2016-04-03 11:48
9 000 SEK2016-04-02 21:48
7 000 SEK2016-04-01 23:33
7 000 SEK2016-04-02 11:34
5 800 SEK2016-04-01 12:32
2 200 SEK2016-04-01 06:55
2 000 SEK2016-03-31 20:42
950 SEK2016-03-31 22:34
850 SEK2016-03-31 22:33
750 SEK2016-03-31 22:25
400 SEK2016-03-31 21:19
100 SEK Startpris

2016-04-03 Månadsauktion, Söndag 3 april Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms