37. Dalmålning, AES Leksand, utförd ca.1815

Motiv med blomsterurna. Ursprungligen från hel rumsinredning i Floda socken. Omnämnd i boken Dalmåleri 2006, sidan 454. Skador, slitage. (ca.130x120)

Varunr 200014

15 Maj 2016 12:00

Klubbslag9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK 8 000 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK

8 000 SEK2016-05-15 12:05
7 800 SEK2016-05-15 12:04
2 700 SEK2016-05-15 10:46
1 800 SEK2016-05-14 09:18
100 SEK2016-05-13 09:33
100 SEK Startpris

2016-05-15 Månadsauktion, Söndag 15 maj Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms