38. Dalmålning, AES Leksand, utförd ca.1815

Motiv med blomsterurna. Ursprungligen från hel rumsinredning i Floda socken. Omnämnd i boken Dalmåleri 2006, sidan 454. Skador, slitage. (ca.195x250)

Varunr 200015

15 Maj 2016 12:00

Klubbslag14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK 3 600 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK

3 000 SEK2016-05-15 12:06
2 900 SEK2016-05-15 11:56
2 800 SEK2016-05-15 11:47
1 600 SEK2016-05-14 09:18
100 SEK2016-05-13 09:33
100 SEK Startpris

2016-05-15 Månadsauktion, Söndag 15 maj Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms