39. Dalmålning, AES Leksand, utförd ca.1815

Två delad. "När konung Salomon kröntes til Konung. Då blåste folcket i Basuner". Ursprungligen från hel rumsinredning i Floda socken. Omnämnd i boken Dalmåleri 2006, sidan 454. Skador, slitage. (ca.200x290)

Varunr 200016

15 Maj 2016 12:00

Klubbslag20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK 6 600 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK

6 600 SEK2016-05-15 11:56
6 400 SEK2016-05-15 11:45
3 400 SEK2016-05-15 11:12
2 500 SEK2016-05-15 09:37
1 700 SEK2016-05-14 21:43
1 500 SEK2016-05-13 09:53
750 SEK2016-05-12 21:24
100 SEK Startpris

2016-05-15 Månadsauktion, Söndag 15 maj Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms