40. Dalmålning, AES Leksand, utförd ca.1815

"Läriungarna som Gingo til Emaus". Ursprungligen från hel rumsinredning i Floda socken. Omnämnd i boken Dalmåleri 2006, sidan 454. Slitage, skador. (ca.210x65)

Varunr 200647

15 Maj 2016 12:00

Klubbslag24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK 6 400 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK

6 400 SEK2016-05-15 12:02
6 200 SEK2016-05-15 12:01
2 800 SEK2016-05-15 11:47
600 SEK2016-05-14 23:00
500 SEK2016-05-14 21:43
300 SEK2016-05-14 11:19
250 SEK2016-05-14 19:09
150 SEK2016-05-14 18:24
100 SEK Startpris

2016-05-15 Månadsauktion, Söndag 15 maj Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms