41. Dalmålning, AES Leksand, utförd ca.1815

Ursprungligen från hel rumsinredning i Floda socken. Omnämnd i boken Dalmåleri 2006, sidan 454. Skador, slitage. (120x105)

Varunr 200018

15 Maj 2016 12:00

Klubbslag12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK 9 800 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK

9 800 SEK2016-05-15 11:48
9 600 SEK2016-05-15 10:22
1 500 SEK2016-05-14 09:20
150 SEK2016-05-13 09:16
100 SEK Startpris

2016-05-15 Månadsauktion, Söndag 15 maj Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms