15. Vas, "Fiskgraal", Edward Hald för Orrefors

Underfång med dekor av fiskar. Signerad "Orrefors Graal nr14 Edward Hald". Stötmärke, litet fotringsnagg. (Höjd 14)

Varunr 221265

12 Mars 2017 12:00

Klubbslag16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK 2 800 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK

1 600 SEK2017-03-12 11:53
1 500 SEK2017-03-11 07:41
1 300 SEK2017-03-10 22:56
900 SEK2017-03-10 11:28
850 SEK2017-03-10 10:46
600 SEK2017-03-09 19:23
250 SEK2017-03-09 20:54
150 SEK2017-03-09 19:26
100 SEK Startpris

2017-03-12 Månadsauktion, Söndag 12 mars Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms