10. Serveringskanna i silver, Ryssland, 1835

Carl Gustaf Savary, St.Petersburg. Kontrollör Mikhail Mikhailovich Karpinsky. Godronnerad bas med reliefdekor. Handtag i ben. Invändigt förgylld. Handtag med lagning. Proveniens: Dödsbo efter tidigare Finsk adelfamilj, som flyttade till Sverige på 1950-talet. (Vikt 366g., höjd 14)

Varunr 225910

14 Maj 2017 12:00

Klubbslag11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK 2 600 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK

2 600 SEK2017-05-14 11:42
2 500 SEK2017-05-13 11:48
2 500 SEK2017-05-14 10:45
1 700 SEK2017-05-13 23:31
1 500 SEK2017-05-11 20:33
1 500 SEK2017-05-11 21:50
1 100 SEK2017-05-11 20:54
850 SEK2017-05-11 20:46
200 SEK2017-05-11 20:21
100 SEK Startpris

2017-05-14 Månadsauktion, Söndag 14 maj Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms