14. Teleskop och microskop, Thomas Ribright, London, England, 1700-tal

Necessär klädd i rocka. Invändigt med instrument. Stämplad "Ribright Optician Fecit London" samt "By ye Kings Royal patent". Proveniens: Dödsbo efter äldre samlarhem i Malung. (Längd 12)

Varunr 226617

14 Maj 2017 12:00

Klubbslag27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK 16 000 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK

13 500 SEK2017-05-14 11:42
13 000 SEK2017-05-14 11:46
12 000 SEK2017-05-14 11:19
9 800 SEK2017-05-14 11:12
8 400 SEK2017-05-14 10:56
7 600 SEK2017-05-13 21:21
6 400 SEK2017-05-12 19:13
6 200 SEK2017-05-12 18:12
4 200 SEK2017-05-12 05:24
1 000 SEK2017-05-11 19:09
100 SEK Startpris

2017-05-14 Månadsauktion, Söndag 14 maj Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms