13. Uppsatsskål med hänklar, jugend, Hugo Leven, omkring år 1900

Skål uppburen på fyra ben, dekorerade med bladornament. Skål med dekor av kvinnomaskaroner. Signerad. Fläckar, mindre repor, skål med liten bula. (Höjd 30, bredd 41)

Varunr 240010

12 November 2017 12:00

Klubbslag7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK 3 200 SEK25 00 SEK26 00 SEK

3 200 SEK2017-11-10 19:20
3 000 SEK2017-11-11 08:17
2 100 SEK2017-11-10 14:26
600 SEK2017-11-10 13:33
400 SEK2017-11-09 22:11
300 SEK2017-11-10 07:06
200 SEK2017-11-09 23:47
100 SEK2017-11-09 20:38
100 SEK Startpris

2017-11-12 Månadsauktion, Söndag 12 november Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms