50. Sockerskrin i silver, Rokoko, Ryssland, 1757

Med reliefdekor av roccailer. Lock med graverat monogram. Oidentifierade stämplar. En fot med lagning, mindre bula. (Längd 14, vikt 208g.)

Varunr 238848

12 November 2017 12:00

Klubbslag13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK 10 500 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK

10 500 SEK2017-11-11 18:29
10 000 SEK2017-11-10 19:25
6 200 SEK2017-11-10 15:04
5 400 SEK2017-11-10 16:04
5 000 SEK2017-11-10 09:09
4 800 SEK2017-10-26 11:53
2 000 SEK2017-11-10 06:13
700 SEK2017-11-09 22:15
500 SEK2017-11-09 19:37
100 SEK Startpris

2017-11-12 Månadsauktion, Söndag 12 november Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms