3. Såskanna i silver, Empire, 1815

Troligen Jonas Eneberg, Vänersborg. Svängd form, på oval fot. Invändigt förgylld. Fläckar, repor, enstaka små stötmärken. (Höjd 19, längd 21. Vikt 296g.)

Varunr 240692

10 December 2017 12:00

Klubbslag19 00 SEK20 00 SEK 6 000 SEK24 00 SEK25 00 SEK

4 600 SEK2017-12-10 11:24
4 400 SEK2017-12-10 09:33
1 900 SEK2017-12-09 10:36
1 200 SEK2017-12-07 22:38
1 100 SEK2017-12-08 09:50
400 SEK2017-12-07 22:39
300 SEK2017-12-07 20:06
100 SEK2017-12-07 19:17
100 SEK Startpris

2017-12-10 Månadsauktion, Söndag den 10 december Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms