36. Spegel, Stockholmsarbete i Rokoko, 1700-tal

Med dekor av rocailler och blomster. Genombrutet krön. Antikt men ej ursprungligt glas. Senare bronsering. Dekorlagning och dekorsprickor. (Höjd 109, bredd 50)

Varunr 241094

10 December 2017 12:00

Klubbslag19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK 13 000 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK

10 500 SEK2017-12-10 12:05
10 000 SEK2017-12-10 10:58
9 200 SEK2017-12-10 11:37
6 200 SEK2017-12-08 09:15
6 000 SEK2017-12-07 23:20
3 600 SEK2017-12-07 22:45
550 SEK2017-12-07 21:50
450 SEK2017-12-07 20:57
350 SEK2017-12-07 20:20
150 SEK2017-12-07 19:40
100 SEK Startpris

2017-12-10 Månadsauktion, Söndag den 10 december Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms