5. Kaffeservis 3 delar, silver, gustaviansk stil, 1903/05

Firma Gustaf Möllenborg, Stockholm. Fötter i form av lejontassar. Kaffekannan krönt med pinjekotte. Bårder med fransk lilja. Gräddkannan invändigt förgylld. Kannans handtag med avslag. Smärre repor. (Höjd 10-20, vikt 1014g.)

Varunr 272958

3 Februari 2019 12:00

Klubbslag1 00 SEK2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK 3 200 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK

3 200 SEK2019-02-01 12:45
3 000 SEK2019-01-31 21:51
2 400 SEK2019-02-01 09:34
2 000 SEK2019-02-01 09:08
1 000 SEK2019-01-31 20:23
100 SEK2019-01-31 18:28
100 SEK Startpris

2019-02-03 Månadsauktion, Söndag den 3 februari Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms