58. Bordspendyl, Stockholmsarbete i empire, av Anders Hjerpe

Delvis brännförgylld brons. Kvadratisk bas med fyra lejontassar. Emaljerad urtavla. Pendel i form av Amor med båge. Signerad. Kupa i glas medföljer. Ytslitage, fläckar, emaljskador. (Höjd exklusive kupa 33, bredd 27)

Varunr 283074

19 Maj 2019 12:00

Klubbslag20 00 SEK21 00 SEK 5 000 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK

5 000 SEK2019-05-19 08:20
4 800 SEK2019-05-19 07:07
3 800 SEK2019-05-18 17:15
3 600 SEK2019-05-18 14:27
3 400 SEK2019-05-18 03:04
3 000 SEK2019-05-16 22:15
1 300 SEK2019-05-16 20:32
700 SEK2019-05-16 21:33
450 SEK2019-05-16 21:05
350 SEK2019-05-16 21:02
250 SEK2019-05-16 20:19
100 SEK2019-05-16 19:42
100 SEK Startpris

2019-05-19 Månadsauktion, Söndag 19 maj Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 30 SEK Ink.moms