20. Askfat ett par, sterlingsilver, Atelier Borgila, 1944

Oktagonal form. Löstagbar insats med genombruten dekor. Invändigt förgyllda. Socklar dekorerade med vågbård. Bruksslitage. (Höjd 2,5, bredd 11, vikt 486g.)

Varunr 285658

28 Juli 2019 12:00

Klubbslag22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK 32 500 SEK2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK

32 500 SEK2019-07-28 11:48
32 000 SEK2019-07-28 11:56
26 000 SEK2019-07-28 11:25
21 000 SEK2019-07-28 09:01
1 700 SEK2019-07-26 11:18
1 600 SEK2019-07-25 20:09
1 500 SEK2019-07-25 18:30
150 SEK2019-07-25 19:25
100 SEK Startpris

2019-07-28 Månadsauktion, Söndag 28 juli Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms