32. Sam Uhrdin (1886-1964)

Olja på duk, "Ulla-Britta kardar ull". Signerad och daterad 52. (72x92)

Varunr 287149

28 Juli 2019 12:00

Klubbslag5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK 6 000 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK

5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2365 SEK

6 000 SEK2019-07-28 11:49
6 000 SEK2019-07-28 11:58
5 000 SEK2019-07-26 15:42
1 700 SEK2019-07-26 15:38
1 500 SEK2019-07-26 09:07
100 SEK Startpris

2019-07-28 Månadsauktion, Söndag 28 juli Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms