58. Moccaservis, Meissen, Tyskland, 1900-talets första hälft

Med handmålad blomdekor och förgyllning. Koppar 6st samt fat 6st. I originaletui. (Kopparnas höjd 4, diameter 7)

Varunr 286492

28 Juli 2019 12:00

Klubbslag15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK 2 100 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK

2 000 SEK2019-07-28 10:49
1 900 SEK2019-07-28 11:37
1 600 SEK2019-07-28 10:30
1 500 SEK2019-07-28 09:54
1 000 SEK2019-07-25 22:48
700 SEK2019-07-25 19:51
400 SEK2019-07-25 20:35
150 SEK2019-07-25 19:55
100 SEK Startpris

2019-07-28 Månadsauktion, Söndag 28 juli Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms