63. Dalahäst, Rytter Olof Mattsson, Risa, 1800-talets slut

Träskuren och bemålad. Utställd på Zornmuseets dalahästutställning, 2015. Färgslitage, smärre hack och retuscher. (Höjd 17)

Varunr 290445

8 September 2019 12:00

Klubbslag15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK 24 500 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK

24 500 SEK2019-09-08 10:55
24 000 SEK2019-09-08 11:54
22 000 SEK2019-09-08 11:27
20 500 SEK2019-08-30 09:43
20 000 SEK2019-09-07 12:46
2 300 SEK2019-09-05 20:30
2 000 SEK2019-09-05 19:54
100 SEK Startpris

2019-09-08 Månadsauktion, Söndag 8 september Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms