10. Bordspendyl, senempire, Frankrike, omkring 1800-talets mitt

Förgylld brons. Rikt dekorerat. Krönt med urna. Emaljerad urtavla. Trådupphängt verk. Urverket stämplat Japy Freres. Pendel finns. Urtavla saknar glas. Ytslitage. (Höjd 44, bredd 28)

Varunr 302885

2 Februari 2020 12:00

Klubbslag7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK 2 100 SEK19 00 SEK20 00 SEK

2 100 SEK2020-02-02 11:58
2 000 SEK2020-02-02 11:58
1 800 SEK2020-01-31 06:43
1 500 SEK2020-01-30 20:07
1 100 SEK2020-01-30 20:58
100 SEK Startpris

2020-02-02 Månadsauktion, Söndag 2 februari Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms