13. Anders Zorn (1860-1920)

Etsning, "The new maid". Signerad, i plåten daterad 1909. Med dedikation "Åt gamla vännen överste Herdeman från Zorn". Inramad. (30x20)

Varunr 303502

2 Februari 2020 12:00

Klubbslag27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK31 00 SEK 6 000 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK

6 000 SEK2020-02-02 11:57
5 800 SEK2020-01-21 09:31
5 400 SEK2020-02-02 11:36
5 000 SEK2020-02-01 23:38
4 000 SEK2020-01-31 09:52
1 900 SEK2020-01-31 06:37
1 700 SEK2020-01-30 22:26
1 500 SEK2020-01-30 21:32
1 300 SEK2020-01-30 20:22
1 000 SEK2020-01-30 20:00
250 SEK2020-01-30 19:58
150 SEK2020-01-30 19:43
100 SEK Startpris

2020-02-02 Månadsauktion, Söndag 2 februari Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms