25. Väggur, allmoge, Dalarna, 1800-talets första hälft

Så kallat "Pjätåur". Originalmålning. Urtavla med bemålad dekor och visare i mässing. Urverk saknas. Urtavla med färgslitage, senare mutter. (Höjd 32,5, bredd 23, djup 16)

Varunr 303505

2 Februari 2020 12:00

Klubbslag4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK 5 400 SEK6 00 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK

5 400 SEK2020-02-02 11:53
5 200 SEK2020-02-02 11:42
4 000 SEK2020-02-02 11:47
3 000 SEK2020-02-02 10:52
2 400 SEK2020-02-02 08:03
1 800 SEK2020-02-01 16:40
850 SEK2020-01-31 17:49
750 SEK2020-01-31 12:40
550 SEK2020-01-31 08:03
250 SEK2020-01-30 22:32
200 SEK2020-01-30 22:10
150 SEK2020-01-30 21:17
100 SEK2020-01-30 20:31
100 SEK Startpris

2020-02-02 Månadsauktion, Söndag 2 februari Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms