40. Bordsur, senempire, 1800-talets första hälft

Boulle, med dekorer i mässing. Urtavla i brons, delvis emaljerad. Pendel finns, upphängning defekt. Sprickbildningar. Mindre ytskador. (Höjd 56)

Varunr 302903

2 Februari 2020 12:00

Klubbslag12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK 2 100 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK

2 000 SEK2020-01-30 19:31
2 000 SEK2020-02-02 11:55
1 800 SEK2020-02-02 10:53
1 500 SEK2020-01-31 06:47
100 SEK Startpris

2020-02-02 Månadsauktion, Söndag 2 februari Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms