8. Bordspendyl, empire, Frankrike, 1800-talets början

Delvis förgylld brons. Med dekor av kvinnofigur och allegori över astronomi. Delvis emaljerad urtavla. Nyckel och pendel finns. Enstaka dekorbortfall. Ytslitage, fläckar. Emaljsprickor. (Höjd 46, bredd 35)

Varunr 302894

2 Februari 2020 12:00

Klubbslag8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK 4 000 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK

4 000 SEK2020-02-02 11:58
3 800 SEK2020-02-02 11:57
3 400 SEK2020-02-02 11:54
2 900 SEK2020-02-01 17:41
2 500 SEK2020-01-31 15:45
2 300 SEK2020-01-31 10:07
600 SEK2020-01-30 23:15
550 SEK2020-01-30 22:37
500 SEK2020-01-30 22:44
100 SEK Startpris

2020-02-02 Månadsauktion, Söndag 2 februari Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms