9. Matskedar 11st, silver, Britannia standard, England, 1699

John Le Chartier, London. Blad med råttsvansfäste. Skaft med så kallad "hundnos". Baktill med graverat monogram. Delvis bortnötta stämplar. Ett skaft skevt. Mindre bulor, repor. (Längd 20, vikt 842g.)

Varunr 304684

2 Februari 2020 12:00

Klubbslag13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK 4 600 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK

4 600 SEK2020-02-01 23:35
4 400 SEK2020-02-02 11:55
3 200 SEK2020-01-31 16:48
3 000 SEK2020-01-31 15:45
2 400 SEK2020-01-30 09:20
2 400 SEK2020-01-30 22:35
1 400 SEK2020-01-31 08:13
100 SEK Startpris

2020-02-02 Månadsauktion, Söndag 2 februari Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms