15. Tore Strindberg (1882-1968)

Skulptur i brons, "Skiss". Monogramsignerad och daterad 19. Gjutarstämpel Otto Meyer eftr fud. På sockel av mahogny. (Höjd 20,5)

Varunr 306955

15 Mars 2020 12:00

Klubbslag7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK 5 400 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK

5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2365 SEK

3 800 SEK2020-03-15 11:58
3 600 SEK2020-03-15 11:29
3 000 SEK2020-03-15 10:24
2 600 SEK2020-03-15 09:42
2 300 SEK2020-03-15 10:03
2 000 SEK2020-03-15 08:56
1 700 SEK2020-03-14 22:29
1 600 SEK2020-03-14 20:43
1 500 SEK2020-03-12 18:23
1 300 SEK2020-03-14 17:17
1 100 SEK2020-03-14 16:26
850 SEK2020-03-13 13:06
650 SEK2020-03-13 08:38
550 SEK2020-03-13 08:28
100 SEK Startpris

2020-03-15 Månadsauktion , Söndag 15 mars Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms