18. Buonaventura Peters, hans art

Olja på duk, stormigt hav med segelbåtar. Uppklistrad på pannå. Krackeleringar, mindre retuscher. (47x63)

Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.

Varunr 307986

15 Mars 2020 12:00

Klubbslag19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK 7 000 SEK9 00 SEK10 00 SEK

6 800 SEK2020-03-15 08:39
6 600 SEK2020-03-15 10:13
6 200 SEK2020-03-14 21:37
5 000 SEK2020-03-14 20:45
4 000 SEK2020-03-14 11:37
3 000 SEK2020-03-14 11:36
1 600 SEK2020-03-14 09:06
1 200 SEK2020-03-12 22:56
500 SEK2020-03-12 21:49
250 SEK2020-03-12 21:10
150 SEK2020-03-12 21:36
100 SEK Startpris

2020-03-15 Månadsauktion , Söndag 15 mars Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms