19. Sabel, Sverige, m/1889 för officer

Parerskydd i mässing, avslut i form av lejon. Blad med förgylld dekor och text "Fäderneslandet". Stämplad E.Svalling, Eskilstuna. Balja i stål. Med portepe. Mindre fläckar. (Total längd 102)

Varunr 308206

15 Mars 2020 12:00

Klubbslag3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK 2 500 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK31 00 SEK

2 500 SEK2020-03-15 11:16
2 400 SEK2020-03-15 11:28
2 000 SEK2020-03-13 07:13
1 700 SEK2020-03-12 22:39
900 SEK2020-03-12 22:12
700 SEK2020-03-12 21:42
100 SEK Startpris

2020-03-15 Månadsauktion , Söndag 15 mars Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms