22. Flintlåsgevär, Sverige, dragongevär m/1778

Betsad träkolv. Varbygel i mässing. Pipan stämplar "98 104". Laddstock i stål. Bruksslitage, kolv med repor och stötmärken. (Längd 127)

Varunr 308340

15 Mars 2020 12:00

Klubbslag24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK 6 800 SEK7 00 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK

6 800 SEK2020-03-15 11:50
6 600 SEK2020-03-15 10:52
6 000 SEK2020-03-15 11:20
5 400 SEK2020-03-15 10:10
3 600 SEK2020-03-15 08:56
3 000 SEK2020-03-12 21:45
2 200 SEK2020-03-13 08:48
1 000 SEK2020-03-12 19:41
100 SEK2020-03-12 19:07
100 SEK Startpris

2020-03-15 Månadsauktion , Söndag 15 mars Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms