23. Vägglystrar ett par, Louis XVI stil, 1800-tal

Delvis förgylld brons. Stommar i slipat glas. Behängda med prismor. Dekor av bockhuvuden. För två ljus vardera. Några prismor med skada/nagg. Spår av elektrifiering, böjda plymer. (Höjd 65)

Varunr 308237

15 Mars 2020 12:00

Klubbslag26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK 5 000 SEK20 00 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK

5 000 SEK2020-03-14 14:35
5 000 SEK2020-03-15 10:11
4 600 SEK2020-03-10 18:53
1 300 SEK2020-03-12 18:52
100 SEK Startpris

2020-03-15 Månadsauktion , Söndag 15 mars Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms