24. Kyrkdosa, silver, barock, 1700-tal

Konturerat lock. Lock med figurscen i relief. Delvis förgylld. Senare stämplad av Anders Theodor Barkman, Varberg. (Diameter 5,5, vikt 42g.)

Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.

Varunr 307640

15 Mars 2020 12:00

Klubbslag16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK 3 200 SEK20 00 SEK21 00 SEK

2 500 SEK2020-03-15 12:07
2 400 SEK2020-03-15 11:56
2 300 SEK2020-03-15 11:56
2 200 SEK2020-03-15 10:40
1 800 SEK2020-03-15 10:38
1 700 SEK2020-03-14 20:21
1 500 SEK2020-03-15 08:57
950 SEK2020-03-13 11:54
900 SEK2020-03-14 11:12
800 SEK2020-03-13 07:06
550 SEK2020-03-12 21:49
500 SEK2020-03-12 18:56
500 SEK2020-03-12 20:56
400 SEK2020-03-12 19:16
100 SEK Startpris

2020-03-15 Månadsauktion , Söndag 15 mars Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms