30. Dosa med lock, silver, senbarock, 1700-tal

Med reliefdekor av romantisk scen. Invändigt förgylld. Ostämplad. (Längd 7, vikt 87g.)

Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.

Varunr 307641

15 Mars 2020 12:00

Klubbslag15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK 2 600 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK

2 600 SEK2020-03-15 11:23
2 500 SEK2020-03-15 11:43
2 200 SEK2020-03-15 11:16
1 600 SEK2020-03-14 14:37
1 500 SEK2020-03-14 13:44
850 SEK2020-03-14 11:48
550 SEK2020-03-13 17:47
500 SEK2020-03-13 07:07
450 SEK2020-03-13 17:35
350 SEK2020-03-12 19:17
250 SEK2020-03-13 00:30
100 SEK Startpris

2020-03-15 Månadsauktion , Söndag 15 mars Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms