51. Flaskor med propp, ett par, sengustavianska, 1801

Slipat glas. Med proppar i silver utav Per Zethelius, Stockholm. Krönt med blomma. En flaska med mynningsnaggar. (Höjd 20)

Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordstjärnan.

Varunr 307679

15 Mars 2020 12:00

Klubbslag27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK30 00 SEK31 00 SEK 1 400 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK

1 400 SEK2020-03-15 12:07
1 300 SEK2020-03-14 13:59
950 SEK2020-03-12 18:56
250 SEK2020-03-12 21:07
150 SEK2020-03-12 19:20
100 SEK Startpris

2020-03-15 Månadsauktion , Söndag 15 mars Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms