Ljusplåtar 2st, 1700-tal

Förtent järn och plåt. För ett ljus vardera. Med driven reliefdekor. Slitage, rostfläckar, några hål senare, mindre bristningar. (Höjd 25)

Proveniens: Arkitekt Sven och Marianne Trädgårdhs samlingar kulturföremål och antikviteter. Hängiven samlare under decennier och driven medlem i Nordsjärnan.

Varunr 308720

Auktionen startar om
5 dagar 7 tim
5 April 2020 12:00

Förhandsvisning

2020-04-05 Månadsauktion ,

Förhandsvisning
Lägg till i kalender

Slagavgift 30 SEK Ink.moms